Energetska obnova vrtića u Voloskom

Energetska obnova vrtića u Voloskom

Utorak, 26. veljače 2019. održana je konferencija za novinare na kojoj je predstavljen projekt energetske obnove zgrade područnog opatijskog dječjeg vrtića u Voloskom koji je trajao gotovo pet mjeseci. U sklopu projekta energetske obnove postavljena je toplinska izolacija, zamijenjena drvena stolarija, ugrađeni termostatski radijatorski ventili, unutarnja rasvjeta zamijenjena učinkovitijom i uveden sustav daljinskog očitanja potrošnje energije i vode. Ukupna vrijednost investicije iznosi 1,1 milijun kuna, od čega je oko 55 posto bespovratnih sredstava iz EU fonda. 

Samom investicijom, podignuta je učinkovitost zgrade za dva razreda, čime se sada štedi 74 posto energije. Također, obnovom je prostor postao kvalitetniji za boravak djece. Uz novi vrtić na Punta Kolovi, ovo je jedan od ciklusa obnove postojećih područnih dječjih vrtića na području Grada Opatije.