Predavanje Prvi koraci u eTwinningu

Predavanje Prvi koraci u eTwinningu

Utorak, 24. travnja 2018. e-Twinning ambasadorica Andreja Sedlar održala je predavanje odgojno-obrazovnim djelatnicima Dječjeg vrtića Opatija. Predavanju su se pridružili i kolege iz DV Vladimir Nazor iz Kastva te DV Rijeka iz Rijeke. Tijekom predavanja sudionici su se upoznali s eTwinning platformom koja okuplja preko pola millijuna odgojitelja i učitelja u Europi. eTwinning projekti omogućuju suradnju i razmjenu iskustva i ideja kako edukatora tako i djece uključene u njih. Prikazani su i neki od web alata kojima se omogućuje učenje u ovakvim projektima.

Cilj predavanja bio je informiranje sudionika o mogućnostima eTwinninga kao i mogućnostima za pokretanje eTwinning projekata, zašto je eTwinning sve popularniji te kako u dječje vrtiće uvesti europsku dimenziju i međunarodnu suradnju.