Prilagodba djece na vrtić - Roditeljski sastanak za roditelje novoupisane djece u vrtiće Opatija, Volosko, Ičići i Veprinac za pedagošku godinu...

Roditeljski sastanak "Prilagdoba djece na vrtić" za roditelje koji svoju djecu prvi put upisuju u naše vrtiće Opatija (Punta Kolova), Volosko, Ičići i Veprinac održat će se u petak, 31. kolovoza 2018. godine s početkom u 18:00 sati. Za više informacija kliknite na naslvo...

više...

Otvoren natječaj za stručno osposobljavanje odgojitelja/ica

Od 19. travnja 2017. otvoren natječaj za pripravnike/ice odgojitelje/ice za stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa uz potporu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u DV Opatija...

više...

Razmisli pa klikni ide u vrtić u suradnji s Udrugom RODA

Razmisli pa klikni ide u vrtić u suradnji s Udrugom RODA

U subotu, 14. travnja 2018. održana je edukacija za edukatore u sklopu RODIN-og projekta Razmisli pa klikni ide u vrtić.

Tijekom edukacije, stručni suradnici i odgojitelji koji rade u skupinama s djecom predškolske dobi educirani su za provođenje radionica za djecu i roditelje vezane za sigurnost na internetu. Kroz teoretski i praktičan rad, edukacijom su obuhvaćene teme sigurnog i odgovornog ponašanja na internetu relevantne za djecu predškolske dobi i njihove roditelje. Polaznici su saznali o najčešćim opasnostima s kojima se djeca predškolske dobi mogu susresti na internetu te kako s njima o tome razgovarati. Također, saznali su kako sigurno ponašanje na internetu uklopiti u redoviti odgojno-obrazovni rad s djecom.

Nakon edukacije, osim s djecom, radionice će se provoditi i s roditeljima kroz koje će se upoznati s time kako osigurati da internet bude poticajan alat kojim će djeca razvijati različite vještine kroz igru i zabavu, kako djeci osigurati sigurno internetsko okruženje te s razlozima zajedničkog otkrivanja interneta.

Projekt je tijekom 2017.-2018. godine financiran od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.