Rijeka psihologije u Dječjem vrtiću Opatija - O očevima i majkama

Rijeka psihologije u Dječjem vrtiću Opatija - O očevima i majkama

U sklopu ovogodišnje Rijeke psihologije, u srijedu 20. veljače 2019. u 17:00 sati u Dječjem vrtiću Opatija održat će se radionica za majke "O očevima i majkama". Radionica je prvenstveno namijenjena majkama čiji partneri sudjeluju u programu za očeve Klub očeva Rastimo zajedno. Zbog ograničenog broja mjesta obavezna je najava na: 099/569 52 47.

U društvu postoje razne prepreke očevom aktivnijem uključivanju u brigu o malom djetetu, a među njima su i stavovi okoline pa i samih majki/partnerica o tome koliko su očevi sposobni brinuti o malom djetetu i u koje oblike brige se mogu uključiti. Očevi i majke često opisuju situacije u kojima se njihov pristup djetetu razlikuje. Upravo taj različit pristup biva povodom neslaganju i nesuglasicama očeva i majki oko toga čiji je pristup bolji i/ili ispravniji. U prvom dijelu radionice govorit ćemo o važnosti uloge oca u ranom djetinjstvu tijekom kojeg će se majke upoznati s nalazima istraživanja koji govore o dobrobitima očeve uključenosti u djetetov život, kao i dobrobitima koje način na koji očevi pristupaju djetetu i igranju imaju za djetetov razvoj. U nastavku radionice bavit ćemo se međusobnim razlikama očeva i majki u pristupu djetetu u ostvarivanju odgojnih ciljeva te važnošću međusobnog uvažavanja i razumijevanja roditelja.

Voditeljice radionice su psihologinja Gorana Mišćenić i odgajateljica Ana Demaria.

Program Rijeke psihologije: http://rijekapsihologije.org/program