Obilježili smo Svjetski dan sindroma Down

Obilježili smo Svjetski dan sindroma Down

21. ožujka obilježava se Svjetski dan osoba s Down sindromom. Down sindrom je genetski poremećaj kojeg karakterizira trisomija (potrostručenje) 21. kromosoma. S obzirom na nemogućnost uparivanja jednog kromosoma, diljem svijeta na današnji dan oblače se različite, neuparene čarape, kao znak podrške osobama s Down sindromom.

S obzirom da Dječji vrtić Opatija promiče inkluzivne vrijednosti, na današnji dan i mi smo odlučili slaviti različitost. U svim našim odgojnim skupinama provedene su raznolike aktivnosti: oblačenje različitih čarapa, crtanje po majicama, izrađivanje narukvica prijateljstva, kratki igrokaz o različitostima, kao i razgovor o istima. Ovakvim aktivnostima jačamo svijest o jednakim mogućnostima i promičemo inkluziju. 

Naši prijatelji danas su slavili svoj dan, zajedno s nama!!