Prilagodba djece na vrtić - Roditeljski sastanak za roditelje novoupisane djece u vrtiće Opatija, Volosko, Ičići i Veprinac za pedagošku godinu...

Roditeljski sastanak "Prilagdoba djece na vrtić" za roditelje koji svoju djecu prvi put upisuju u naše vrtiće Opatija (Punta Kolova), Volosko, Ičići i Veprinac održat će se u petak, 31. kolovoza 2018. godine s početkom u 18:00 sati. Za više informacija kliknite na naslvo...

više...

Otvoren natječaj za stručno osposobljavanje odgojitelja/ica

Od 19. travnja 2017. otvoren natječaj za pripravnike/ice odgojitelje/ice za stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa uz potporu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u DV Opatija...

više...

Sudionici OMEP konferencije u posjeti DV Opatija

Sudionici OMEP konferencije u posjeti DV Opatija

Od 19. do 24. lipnja 2017. godine u Opatiji je održana 69. svjetska konferencija OMEP-a pod nazivom Early Childhood Relationship: The Foundation for a Sustainable Future“. U sklopu konferencije, njezini sudionici posjetili su vrtiće u Primorsko-goranskoj županiji pa tako i Dječji vrtić Opatiju.

Tijekom posjete, odgajatelji, stručni suradnici, ravnatelji, profesori, znanstvenici te predstavnici obrazovnih politika iz različitih zemalja svijeta – Japan, Kina, Češka, SAD-a, Kanade, Meksika, nekih afričkih država, Hrvatske, Poljske kroz prezentaciju stručnih suradnika i ravnateljice upoznali su sustav ranog i predškolskog odgoja u RH, standarde rada kao i organizaciju predškolskog odgoja i obrazovanja našeg vrtića. Posjetitelji su također imali mogućnost uvida u prostor vrtića te praktični rad. Tijekom posjete imali smo priliku međusobno razmijeniti različita ili ista profesionalna iskustva te izazove iz različitih krajeva svijeta.

Gosti su bili zadovoljni posjetom te toplom dobrodošlicom koju su im priredili i djelatnici i djeca s prigodnim programom kao i prezentacijom nekih domaćih jela.