Otvoren natječaj za stručno osposobljavanje odgojitelja/ica

Od 19. travnja 2017. otvoren natječaj za pripravnike/ice odgojitelje/ice za stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa uz potporu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u DV Opatija...

više...

Završen ciklus radionica s roditeljima Rastimo zajedno

Završen ciklus radionica s roditeljima Rastimo zajedno

Utorak, 27. prosinca 2016. godine u blagdanskom ozračju završio je još jedan ciklus radionica s roditeljima Rastimo zajedno. Deset majki zajedno s tri voditeljice (psihologinja Gorana Mišćenić, odgajateljica Tea Sobol i socijalna pedagoginja Tanja Sudiskas), kroz jedanaest susreta u ugodnoj atmosferi razmjenjivale su iskustva o tome kako živi svoje roditeljstvo, upoznavale bolje sebe kao roditelje, načine na koje se odnose prema svojem djetetu te upoznavale i druge moguće načine odnošenja prema djetetu, preispitivale vrijednosti kojima se rukovode u odnosu sa svojim djetetom, učile o potrebama djece i roditelja te o načinima njihova zadovoljavanja, vježbale komunikacijske vještine i pronalazile odgovore na mnoga druga pitanja koja su se otvarala tijekom zajedničkog rada i druženja. Kroz obrađivane teme, susrele su se i sa znanstvenim stajalištima o pozitivnoj interakciji roditelja i djeteta, kao i o roditeljstvu na dobrobit djeteta i roditelja. Nakon radionica majke govore o pozitivnim iskustvima i dobicima od sudjelovanja u Programu Rastimo zajedno: izvještavaju da su smirenije u teškim situacijama, bolje razumiju dijete, strpljivije su u odnosu s djecom, ustrajnije prilikom postavljanja granica, naglašavaju važnost razumijevanja i podrške koje su dobile od drugih roditelja koji se suočavaju s istim ili sličnim problemnim situacijama, osvješćuju veliku odgovornost sebe kao roditelja za odgoj vlastitog djeteta, važnost posvećenosti djetetu i prepoznavanja djetetovih potreba, važnost slobodnog vremena i posvećenosti sebi jer, jedino zadovoljan roditelj je ujedno i dobar roditelj. Na kraju, stekle su krug novih prijateljica. I zaslužile diplomu za uloženi trud!