Dječji vrtić Opatija na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića PGŽ

Dječji vrtić Opatija na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića PGŽ

Olimpijski festival dječjih vrtića PGŽ, nakon nekoliko godina pauze, vratio se ponovo među djecu. Subotu, 20. svibnja 2023. godine održan je 19. put, ove godine u Kostreni, uz domaćine iz Dječjeg vrtića “Zlatna ribica”. U suradnji sa Zajednicom sportova Primorsko – goranske županije Kostrena je po treći put ugostila oko 600 djece iz 13 dječjih vrtića i to: DV “Cvrčak” Mali Lošinj, DV “Čavlić” Čavle, DV “Grobnički tići” Jelenje, DV “Hlojkica” Delnice, DV “Katarina Frankopan” Krk, DV “Matulji” Matulji, DV “Opatija” Opatija, DV “Pahuljica” Rab, DV “Radost” Crikvenica, Dječji vrtići Grada Rijeke (“Žirafa”, “More”, “Mali princ i Sušak”) Rijeka, DV “Viškovo” Viškovo, DV “Vladimir Nazor” Kastav i DV “Zlatna Ribica” Kostrena.
Pred prepunim i glasnim tribinama Festival je započeo mimohodom svih sudionika, a nakon nacionalne himne uslijedila je olimpijska prisega te paljenje olimpijskog plamena. Nakon zagrijavanja svih sudionika uz ples, uslijedili su glazbeni nastupi, a potom su započela i natjecanja.

Uz burnu podršku navijača natjecalo se u disciplinama: trčanje 50 m (djevojčice/dječaci), štafeta 4 x 25m (djevojčice/dječaci), bacanje loptice u dalj s mjesta (djevojčice/dječaci), skok u dalj s mjesta (djevojčice/dječaci), djevojčice su se natjecale u povlačenju konopa, a dječaci u malom nogometu. Napeto i zanimljivo je bilo na svakom koraku uz fair play, unatoč žustrom i srčanom natjecateljskom duhu kojim su natjecatelji branili boje svog vrtića.

”Danas su svi pobjednici” – naglasio je direktor vrtića domaćina te su svi sudionici nagrađeni medaljama i peharima. Zbrojem rezultata treće mjesto osvojio je DV “Opatija”, drugo DV “Radost” Crikvenica dok je ukupni pobjednik DV “Matulji”, a nakon proglašenja u pravom sportskom duhu slavili su svi sudionici zajedno.
Osim samog natecanja vrtićara, posebno zanimljivi su bili dodatni sadržaji kroz koje su se predstavili sportski klubovi s područja Kostrene: Klub podvodnih aktivnosti Kostrena, Odbojkaški klub Kostrena, Jedriličarski klub Kostrena, Kickboxing klub Draga, Boćarski klub Kostrena i Teniski klub Kostrena, a za sve zainteresirane radionice je održala Zajednica tehničke kulture PGŽ. Atraktivni su bili i promotivni rukometni poligon te parkour demonstracija, dok su veliki pljesak dobile i djevojčice iz plesne skupine Chikaz.