Nešto se jako čudno dogodilo u mojem gradu - društvena priča o pandemiji korona virusa za djecu

Nešto se jako čudno dogodilo u mojem gradu - društvena priča o pandemiji korona virusa za djecu

Ova je knjiga namijenjena roditeljima, odgojiteljima i učiteljima kako bi pomogli djece u dobi od 3 do 8 godina u boljem razumijevanju pandemije korona virusa. Ovo može biti zastrašujuće vrijeme za djecu i ona možda neće moći razumjeti zašto moraju ostati u svojim domovima ili što se zapravo događa u svijetu. Jedan od najboljih načina na koje roditelji, odgojitelji i učitelji mogu pomoći djeci rane i predškolske dobi u suočavanju jest pružanje informacija koje su prilagođene dobi djece i koje im daju osjećaj sigurnosti te na osnovu kojih djeca uče kako se mnogi ljudi snažno bore protiv virusa.

Autorica priče je Shu-Chen "Jenny" Yen, Ph. D., profesorica s Odsjeka za dječje i adolescentske studije, Univerziteta u Kaliforniji, a naslov originala je Something Strange Happened in My City. Priču na hrvatski jezik prevela je i prilagodila izv. prof. dr. sc. Sanja Tatalović Vorkapić s Učiteljskog fakulteta u Rijeci. 

Nešto se jako čudno dogodilo u mojem gradu