Obiježavanje Majčinog dana

Obiježavanje Majčinog dana

Svake druge nedjelje u mjesecu svibnju obilježava se dan majki, odnosno Majčin dan, dan kada djeca svojim mamama na poseban načine pokazuju koliko ih vole i kada im zahvaljujemo za sve što čine za nas i obitelj.  

Tako smo i ove godine u našem vrtiću u ugodnoj atmosferi, dobrom društvu te uz mnoštvo kreativnih aktivnosti obilježili ovaj dan u svim našim skupinama.

U izradi poklona za mame, uz djecu, bili su vrijedni i njihovi očevi koji su se odazvali u velikom broju. Tako su u vrtićima Opatija, Volosko i Veprinac održane radionice u kojima su se očevi i djeca udružili u izradi maštovitih i zanimljivih darova za mame – u 8. skupini vrtića Opatija oslikavale su se platnene vrećice,  u vrtiću Volosko izrađivale su se čestitke od recikliranog papira, glinene vaze te prešalo cvijeće iz vrtićkog voćnjaka koje je poslužilo kao ukras, a u Žajicama iz Veprinca ukrašavale su se vaze s toplim porukama za majke.