Pogled na pripremu za školu iz drugog ugla

Pogled na pripremu za školu iz drugog ugla

Jučer je u Ičićima održana zanimljiva interaktivna radionica s budućim školarcima i njihovim roditeljima koju su osmislile odgojiteljice.

Cilj radionice bio je upoznati roditelje, ali i djecu s brojnim, pomalo zapostavljenim igrama u kojima djeca, kombinirajući brojke i slova s pokretom i prirodnim materijalima, zabavljajući se, spontano i s lakoćom usvajaju nova znanja i vještine: od Brain gym vježbi za zagrijavanje, školice uz koju su djeca vježbala brojeve, oblike, boje, količinu, sunožnog skakanje iz kvadrata u kvadrat (ljestve sa slovima, brojkama za njihovo prepoznavanje, imenovanje riječi na početno slovo/prepoznavanje zadnjeg glasa u riječi, glasovne analize i sinteze, čarobne vreće s prirodninama i raznovrsnim predmetima uz koju su djeca vježbala govornu analiza i sinteza, pokrivaljke s kamenčićima i papirićima (imena djece, riječi, jednostavne računske operacije, ubacivanja teniskih loptica u kutiju uz koju su djeca brojala do 10/20 te vježbala glasovnu analizu i sintezu, prepoznavanje i imenovanje predmeta, slaganja kocaka za učenje boja i količine prema zadanom predlošku, modificirane igre Križić-kružić za učenje oblika do potezanja konopa.

Na ovoj radionici mogli smo se još jednom prisjetiti kako učenje može i treba biti zabavno!

Roditelji i djeca rado su sudjelovali u svim igrama, nije nedostajalo smijeha i zabave, a kako im je bilo možete vidjeti u galeriji.