Radionica za djecu: "Odvedimo Cubbeta na put"

Radionica za djecu: "Odvedimo Cubbeta na put"

U poludnevnoj skupini u vrtiću Lovran održana je radionica za djecu pod nazivom "Odvedimo Cubbeta na put".
Ovu interaktivnu i atraktivnu radionicu osmislila je i vodila doc. dr. sc. Sanda Bujačić Babić s Fakulteta za matematiku, inače roditelj djeteta iz iste skupine, s vlastitim materijalima. Radionica je pobudila veliki interes djece koji je kod nekih trajao čak 2 i pol sata. Iako je programiranje Cubetta primjerenije za djecu starijeg predškolskog uzrasta, niti mlađi nisu propustili zabavu.

Cubetto je iznimno zanimljiva, interaktivna igra koja uz drvenog robota i kontrolnu ploču upoznaje djecu s konceptima računalnog razmišljanja. Radionica "Odvedimo Cubetta na put" namijenjena je djeci predškolskog uzrasta i nižih razreda osnovne škole, a cilj joj je približiti važnost i primjenu računalnog razmišljanja uz poznavanje osnovnih matematičkih operacija. Kroz ovu igru djeca će Cubetta voditi na put bez upotrebe računala, kaže dr. sc. Bujačić Babić.