Dani medijske pismenosti 2024. u vrtiću

Dani medijske pismenosti 2024. u vrtiću

Dani medijske pismenosti projekt su Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, koji se u suradnji s brojnim partnerima i pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja provodi svake godine u proljeće, od 2018.

Ove godine održavali su se 7. Dani medijske pismenosti u razdoblju od 22. do 28. travnja 2024., s brojnim aktivnostima i u tjednima prije i poslije toga. Ove godine u fokusu je razvoj kritičkog razmišljanja, obrazovanje o umjetnoj inteligenciji i medijska pismenost mladih u kontekstu superizborne godine.

Ovogodišnji program 7. Dana medijske pismenosti uz brojne druge ustanove diljem Hrvatske, obogatio je i Dječji vrtić Opatija s radionicama digitalne pismenosti za najmlađe Razmisli pa klikni ide u vrtić koje je u s djecom školskim obveznicima provela psihologinja Gorana Mišćenić.