Suvremeni vrtić za suvremenu obitelj

Eko radionice u suradnji s Udrugom Žmergo

Eko radionice u suradnji s Udrugom Žmergo

U suradnji s Udrugom Žmergo započela je provedba radionica za djecu predškolske dobi u svim objektima Dječjeg vrtića Opatija.

Riječ je o ekološkim radionicama na temu otpada, njegovih kategorija, pravilnog odvajanja te potencijala za njegovo ponovno korištenje, prenamjenu, recikliranje i kompostiranje.

Budući da epidemiološke mjere trenutno ne dozvoljavaju ulazak vanjskih suradnika u prostor vrtića, rad uživo s djecom zamijenjen je online radionicama koje su za ovu priliku prilagođene nizom interaktivnih metoda za realizaciju putem ZOOM platforme.

Prve radionice održane su u vrtiću u Voloskom na temu pravilnog zbrinjavanja otpada s naglaskom na organski otpad i kompostiranje.

Radionice se provode u sklopu projekta “Dječji vrtić Opatija – suvremeni vrtić za suvremenu obitelj" kojeg provodi Dječji vrtić Opatija koji je financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda kroz Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.

Kako su djeca doživjela radionice i što su naučila pogledajte u galeriji fotografija.