Izložba opatijskih vrtićara "Upoznajmo Pieta Mondriana" u Zori

Izložba opatijskih vrtićara "Upoznajmo Pieta Mondriana" u Zori

15. svibnja 2024. u Kulturnom domu Zora otvorena je izložba pod nazivom „Upoznajmo Pieta Mondriana“, koju su priredile odgojiteljice našeg vrtića Tea Sobol i Sara Puhar sa svojom skupinom djece od 4 do 7 godina.

Mondrian, jedan od najvećih slikara prve polovice prošlog stoljeća, tijekom pet mjeseci bio je inspiracija opatijskim vrtićarima. U tom razdoblju nastale su brojne slike, crteži, reljefi, skulpture pa čak i nakit koji su djeca izrađivala uz vođenje svojih odgajateljica, inspirirani njegovim ravnim linijama i plohama s komplementarnim bojama.

OVDJE možete pogledati što o projektu kažu odgojiteljice Sara Puhar i Tea Sobol, a neke crtice iz medija OVDJE.  

Nakon otvaranja i predstavljanja, izložba je preseljena u predvorje Dječjeg vrtića Opatija na Punta Kolovi gdje ju možete i pogledati.

Zahvaljujemo Foto radnji Luigi na fotografijama koje možete pogledati u galeriji.