Krećemo u vrtić - i roditelji prolaze prilagodbu

Krećemo u vrtić - i roditelji prolaze prilagodbu

Polaskom njihova djeteta u vrtić, roditelji se redovito pitaju kako će se ono prilagoditi novim okolnostima u kojima će se naći u novoj sredini.  

Osim djeci, i većini je roditelja u periodu prilagodbe djeteta na vrtić teško. Velik dio roditelja po prvi puta dijete ostavlja nekome, a gotovo svi po prvi puta dijete ostavljaju u nepoznatom okruženju, nepoznatoj osobi. Iako većina roditelja ima povjerenje u profesionalnost odgojitelja i instituciju vrtića, osjećaji straha, nelagode te brojna pitanja sasvim su razumljivi.

U tekstu na stranicama Centra za podršku roditeljstvu Rastimo zajedno koji ćete pronaći OVDJE možete pročitati tekst s nekoliko savjeta za roditelje koji mogu pomoći u pripremi na ovaj izazovan period koji slijedi te kako roditelji sebi mogu pomoći da budu adekvatna podrška vlastitom djetetu. 

Ukoliko to već niste učinili OVDJE ćete pronaći i tekst koji može pomoći u prilagodbi vašeg djeteta na vrtić.