Naša mala knjižnica - Kako zagrliti ježa

Naša mala knjižnica - Kako zagrliti ježa

Projekt “Naša mala knjižica” donio nam je slikovnicu “Kako zagrliti ježa” slovenskih autora Jane Bauer i Petera Škerla. 

„Kako zagrliti ježa“ višeslojna je priča, koja na jednoj razini govori o avanturama bodljikavog ježa u potrazi za zagrljajima, a na drugoj o nježnom prijateljstvu koje se vremenom razvija između usamljenog ježa i maštovitog i osjećajnog dječaka. Tekstom i ilustracijama otvara prostor za razgovor o ljudskoj potrebi za bliskošću te o snazi prijateljstva koje nadvladava sve prepreke.

Tijekom čitanja u VII. i VIII. skupini u vrtiću Opatija, ova je slikovnica u djeci pobudila brojna pitanja i interese. Djeca su osmislila i izradila vlastiti zagrljajomat kako nitko više ne bi bio zakinut za topli zagrljaj kada mu je potreban! Također, rješavala su NMK radne knjižice, izradila ježeve od plastelina te izbrojala čak 545 bodlji, hodala na različite načine poligonom kao i likovi iz priče te igrala društvenu igru “Tko će prvi zagrliti ježa”! Kroz ovu slikovnicu i aktivnosti koje su uz nju usljedile djeca su zajedno s odgojiteljima osvijestila sve vrline koje nas čine dobrim prijateljima – pomaganje, strpljenje, pružanje utjehe i razumijevanja. OVDJE možete pogledati video.