Dječji vrtić Opatija - suvremeni vrtić za suvremenu obitelj - 2

Održana konferencija "Dječji vrtić Opatija - Suvremeni vrtić za suvremenu obitelj 2"

Održana konferencija "Dječji vrtić Opatija - Suvremeni vrtić za suvremenu obitelj 2"

Početna konferencija pod nazivom „DJEČJI VRTIĆ OPATIJA – SUVREMENI VRTIĆ ZA SUVREMENU OBITELJ – 2“ , održana je u četvrtak, 9. lipnja u prostorijama Dječjeg vrtića Opatija. Na samom početku konferencije, uvodnu riječ uz pozdrave sudionicima i projektnim partnerima uputila je Željana Rogoznica, koordinatorica projekta. Pozdravnim govorom u ime domaćina obratila se i ravnateljica DV Opatija Biljana Šuša,  koja je naglasila da je stvaranje uvjeta za cjelovit razvoj djece uz omogućavanje da se zadovolje potrebe, interesi  i mogućnosti svakoga od njih glavni cilj Dječjeg vrtića Opatija. Izrazila je zadovoljstvo što je Europska unija odnosno Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava prepoznalo važnost ovakvog projekta na području grada Opatije, zahvalnost Gradu Opatiji na osiguranju financijske održivosti koji kao osnivač Dječjeg vrtića Opatija kontinuirano ulaže u rast i razvoj ustanove uz izražavanje želje i otvorenosti prema budućim suradnjama i novim projektima. Ispred Grada Opatije, projektnog partnera sudionicima se obratila i Tamara Sergo, pročelnica Upravnog odjela za financije i društvene djelatnosti Grada Opatije.

Slijedom događaja, istaknute su glavne aktivnosti i planirani rezultati projekta. Projekt je logičan slijed i nastavak ranije uspješno provedenog projekta DV Opatija. Ukupna vrijednost projekta iznosi 2.100.718,38 kn od čega je 85 % bespovratnih sredstava osigurano iz Europskog socijalnog fonda, a 15% iz državnog proračuna Republike Hrvatske. Istaknuto je kako je osnovni cilj projekta nastavak unaprjeđenja usluga za djecu u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja kroz provođenje produljenog popodnevnog boravka djece. Krajnji korisnici su djeca kojima će se omogućiti kvalitetna predškolska naobrazba te osigurati boravak u radno vrijeme roditelja uz nove odgojno – obrazovne programe. Projektom će se osigurati edukacije i radionice za jačanje kapaciteta odgojitelja i stručnog tima koji će to znanje koristiti i po završetku projekta.  Zapošljavaju se odgojitelji, logoped, pomoćno osoblje i voditelj projekta. Projekt traje 20 mjeseci. U okviru konferencije svoje programe predstavili su suradnici na projektu, Diana Kovačić, predsjednica opatijske Udruge Žmergo, Božena Vrgoč, predsjednica Instituta za STEM edukaciju i afterschool programe te Mateo Brajek, voditelj podružnice STEM Kvarner, Damir Perman, vrhunski hrvatski kuhar i član Hrvatske kulinarske akademije. Konferencija je završila prigodnim nastupom djece Dječjeg vrtića Opatija koji su obuhvaćeni projektom te zakuskom i zahvalom svim sudionicima i suradnicima konferencije i projekta.