Radionice Razmisli pa klikni u DV Opatija tijekom ovogodišnje Rijeke psihologije

Radionice Razmisli pa klikni u DV Opatija tijekom ovogodišnje Rijeke psihologije

Djeca danas od najranije dobi odrastaju okružena brojnim digitalnim sadržajima koji snažno utječu na njihov razvoj - komunikaciju, ponašanje, sigurnost, formiranje i prenošenje vrijednosti, oblikovanje životnih stilova, stavova i identiteta. No, zbog nedostatka iskustva, znanja i vještina komunikacije, zbog svoje otvorenosti i naivnosti, u njima susreću i mnoge izazove i osobe (odrasle ili djecu) koje im mogu ili žele nauditi pa se prednosti medija mogu lako iskoristiti na njihovu štetu. Stoga u vrtiću kod djece već od najranije dobi razvijamo digitalne vještine.

U sklopu ovogodišnje Rijeke psihologije u našem vrtiću psihologinja Gorana MIšćenić s djecom je provela radionice Razmisli pa klikni ide u vrtić kroz koje djece uče kako prepoznati potencijalno opasne situacije i adekvatno se zaštititi od izlaganja zlonamjernim i neprimjerenim sadržajima i osobama. Ove radionice pomažu djeci postati sigurnim i odgovornim korisnicima interneta, a od 2016. godine provode ih odgojno-obrazovni djelatnici u vrtićima diljem Hrvatske, u koje su stigle kroz istoimeni projekt Udruge Roda.  

O radionicama možete pročitati u tekst objavljenom u LaVoce del popolo.