Sudjelovanjem na Eko Kostreni obilježen Svjetski dan zaštite okoliša

Sudjelovanjem na Eko Kostreni obilježen Svjetski dan zaštite okoliša

Povodom obilježavanja Svjetskog dana zaštite okoliša, u nedjelju, 05. lipnja 2022. u Kostreni je održana tradicionalna ekološka akcija 28. Eko Kostrena.

U akciji je sudjelovalo 128 ronilaca iz 17 udruga, JVP I DVD, 110 djece iz vrtića s odgojiteljima i roditeljima u pratnji te 220 ostalih sudionika. Svi zajedno čistili smo plaže i podmorje od otpada. Iz Dječjeg vrtića Opatiji u akciji je sudjelovalo 35 djece u pratnjii svojih odgojiteljica Tee Sobol, Sare Puhar i Suzane Milković te njihovi roditelji, braća i sestre.  

Naša ruta za čišćenje bila je od Kostrenke do plaže Svežanj. Ovo je prvo sudjelovanje djece našeg vrtića u Eko Kostreni, a veselimo se i budućim suradnjama. Po završetku akcije djeca su dobila prigodne majice, a vrtiću je uručena i zahvalnica za sudjelovanje.