Svjetski dan oralnog zdravlja

Svjetski dan oralnog zdravlja

Svjetski dan oralnog zdravlja, koji se svake godine obilježava 20. ožujka, promiče razvijanje svijesti o važnosti brige o oralnom zdravlju i njegovom značaju u očuvanju općeg zdravlja.

Od najranije dobi stječu se navike pravilnog održavanja oralne higijene s ciljem očuvanja zdravlja zubi i usne šupljine. Kako bi spriječili nastanak karijesa i poboljšali kvalitetu života, već od najranije dobi djeca kroz igru uče o važnosti svakodnevnog četkanja zubi.

Pravilnom prehranom koja sadrži puno voća, povrća, mliječnih proizvoda te bjelančevina iz mesa i ribe, može se spriječiti nastanak karijesa.
Posjet stomatologu trebao bi se provoditi dva puta godišnje. Tijekom posjeta pravilno i stručno će se očistiti djetetovi zubi, a roditelji i djeca će dobiti korisne savjete o prehrani i higijeni usne šupljine.

 U Vrtiću Ičići i Vrtiću Veprinac provodile su se razne aktivnosti s ciljem podizanja svijesti o važnosti brige o zdravlju zubi od najranije dobi.