Zajedno obavijmo naš kraj u DUGU!

Zajedno obavijmo naš kraj u DUGU!

Inicijativa #dugomprotivkorone potječe iz Njemačke, a nastala je kako bi na simbolički način pokazala da iza svakog tmurnog vremena ipak dolazi duga i sunce. Duga budi nadu i vjeru u ljepšu budućnost.

Zato djeca diljem Europe prozore oslikavaju duginim bojama, crteže duge lijepe na prozorska stakla i ulazna vrta svojih kuća kako bi prolaznicima vratili osmijeh na lice. Prozori s dugama znak su da u tim stanovima i kućama žive djeca koja strpljivo čekaju dan kada će pandemija korona virusa proći te će moći slobodno izaći van, na sunce i gledati pravu dugu.

Za sada #ostanidoma i oslikaj prozore u dugu!

Pozivamo sve roditelje i djecu da svoje prozore ili vrata ukrase duginim bojama koje će moći vidjeti svaki prolaznik s ulice. Zabavimo se bojama. Obojimo i našu Opatiju i okolicu duginim bojama!

Šaljite nam vaše slike!